فروش کنسانتره سنگ آهن عیار 66 تا 68 

 

فروش  کنسانتره سنگ آهن عیارهای 66 تا 68 از معادن یزد ، زنجان، خواف ، کرمان در تناژهای 5000 تن تا تناژهای درخواستی مشتری

امکان تامین کنسانتره سنگ آهن در قراردادهای بلند مدت ماهانه حداقل 10 هزار تا 60 هزار تن 

خرید مستقیم از معادن و کارخانجات معتبر ایران (واریز به کارخانه ، بارگیری از کارخانه ، حواله قابل استعلام) 

امکان تامین کنسانتره بصورت 4 ظرفیت روزانه 100 تن 

مشاوره و فروش احمدی 09133647034

 

کنسانتره سنگ آهن چیست؟

کنسانتره سنگ آهن از سنگ آهن مگنتیت در فرآیند معدنی تولید می‌شود و برای تولید گندله برای کوره‌های بلند و کوره‌های احیای مستقیم استفاده می‌شود.

کنسانتره آهن یکی از محصولات ثانویه تولید شده از سنگ آهن می باشد و هدف از تبدیل سنگ آهن های کم عیار و بی کیفیت به سنگ آهن باعیار بالا و کیفیت دار می باشد تا از این طریق سنگ آهن های باطله و بدون استفاده را مجددا به چرخه تولید بازگردانند و آنها را در مرکز های دیگر به عنوان مواد اولیه استفاده کنند.

کنسانتره آهن ماده ی اولیه ی تولید فولاد است که از تبدیل سنگ آهن به دست می آید. سنگ آهن مگنتیت در فرآیندی بهره وری آن را به کنسانتره سنگ آهن تبدیل و تولید می کنند و بیشتر در صنایع فولاد به کار برده می شود. برای تولید گلوله برای کوره های بلند و پخت استفاده می شود. کنسانتره ها غیر سمی، غیر قابل اشتعال و غیر قابل انفجار هستند.

تولید کنسانتره آهن از طریق معادن سنگ آهن صورت می گیرد. از مهمترین موارد مورد استفاده از کنسانتره ها استفاده از آنها در صنایع فولاد سازی است. 

همچنین عیار کنسانتره ها با فرآوری آنها پس از تولید از 50 درصد به 65 الی 67 درصد خواهد رسید. مضاف بر اینکه با استفاده از فرآوری و عیار سازی سنگ آهن های مگنتیت و هماتیتی تولید می شود. که بسیار ارزشمند در تولید محصولات فلزی به حساب می آیند. دلیل استفاده از مگنتیت در تولید کنسانتره، عیار سازی بالای این عنصر می باشد.

شما با استفاده از عیار سازی سنگ آهن هماتیت می توانید، کنسانتره آهن با درصد متوسط و تا حدودی رو به پایین هم تولید کنید. البته هزینه بر بودن خط عیار سازی سنگ آهن مگنتیت و هماتیت و عدم حمایت مالی از طرف مسئولین زیربط سبب متوقف شدن فرآوری کنسانتره آهن شده است. که در این خصوص نیاز به حمایتهای دولت احساس می شود. امید است که در آینده نه چندان دور به این امر مهم دست یابیم.

از مهمترین موارد مصرف کنسانتره آهن، پروفیل ها هستند. پروفیل ها را از کنسانتره آهن تولید می کنند. می دانید که از پروفیل ها هم در صنعت برق رسانی استفاده می شود و هم در صنعت درب و پنجره آلومنینوم که در زمان تولید به شکل لوله ای تولید می شوند که بسیار کارآمد هم دیده می شوند.

امروزه از کنسانتره آهن در تولید بیلت های 6، 7، 8 اینچی استفاده می شود که همین بیلت ها در تولید پروفیل ها نقش بسزایی دارند. یا تولید شمش، از ضایعات آهن که امروزه بسیار در کارخانه مشاهده می شود، صورت می گیرد.

نکته مهم در موارد مصرف کنسانتره ها درصد مواد تشکیل دهنده کنسانتره از گوگرد و فسفر می باشد، یا کاربرد کنسانتره ها در کارخانه های فولادی جهت تامین تولید بلوم ها و بلیت ها می باشد.

فرآیند تولید کنسانتره سنگ آهن فرآوری سنگ آهن پس از فرآیند استخراج و برداشت آن از معدن، جهت زدودن ناخالصی هایی نظیر فسفر، گوگرد، آلومینا، سیلیس و …، همچنین افزایش خلوص و عیار سنگ آهن، ضروری است. مرحله فرآوری بر اساس فرآورده به دست آمده از فرآوری به دو دسته تولید سنگ آهن دانه بندی شده و تولید کنسانتره آهن دسته بندی می شود.

1) تولید سنگ آهن دانه بندی شده فرآیند تولید سنگ آهن دانه بندی شده، فرآیندی خشک و بدون رطوبت است. ماده اولیه و در حقیقت خوراکی که برای تولید سنگ آهن دانه بندی شده مورد استفاده قرار می گیرد، سنگ آهن با عیار در محدوده 50 درصد است. فرآورده به دست آمده سنگ آهن عیار بالا در حدود 60-62 درصد می باشد که در دو یا سه کلاسه از نظر سایز قرار می گیرد. فرآیند خردایش در فرآیند تولید سنگ آهن دانه بندی شده در سه مرحله انجام می گیرد و سرند می شود. سپس فرآیند پر عیارسازی با شیوه هایی فیزیکی عمدتا مغناطیسی انجام گرفته و محصول پرعیار از سنگ های باطله جدا می شود. مهمترین و تنها مورد مصرف سنگ آهن دانه بندی شده، کوره بلند است. چراکه این محصول قابلیت استفاده برای احیاء مستقیم را ندارد. البته فرآیند فرآوری و تولید سنگ آهن دانه بندی و تقدم و تاخر مراحل یاد شده فوق کاملا وابسته به خوراک هر کارخانه و واحد کانه آرایی می تواند متفاوت باشد.

2) تولید کنسانتره سنگ آهن (کنسانتره سازی)

در مواردی که عیار کانسار پایین و درصد ناخالصی ها بیش از حد قابل قبول است، برای پرعیارسازی نیاز به انجام فرآیندهای پیچیده تر بر روی محصول می باشد. در حقیقت سنگ آهن عیار پایین پر فسفر به مرحله کنسانتره سازی انتقال داده می شود. در حالیکه سنگ آهن و کانسار استخراج شده که کم فسفر بوده و عیار بالا دارد برای تولید سنگ آهن دانه بندی شده استفاده می گردد.

مجموع فرآیند و پروسه تولید کنسانتره سنگ آهن فرآیندهایی که مجموعا فرآیند کنسانتره سازی نامیده می شود شامل مراحل خردایش، آسیا، پرعیارسازی و در مرحله نهایی آبگیری می باشد. واحدهای حمل و نقل و تامین آب برای کارخانه کنسانتره سازی در دسته واحدهای جانبی کارخانه فعالیت می کنند. فرآیند کنسانتره سازی را با جزئیات بیشتر در زیر مورد مطالعه قرار می دهیم:

  1. در مرحله نخست خوراک واحد در سنگ شکن ژیراتوری تا ابعاد زیر 20-25 سانتی متر، خردایش پیدا می کند. البته در این مرحله از ورود سنگ آهن داخل خوراک با ابعاد کوچک یا برابر محصول خروجی جلوگیری می شود تا این ابعاد وارد سنگ شکن نشده و ابعاد ریزتر نشوند. در حقیقت خروجی این بخش از نظر دانه بندی و سایز به دقت کنترل می شود.
  2. مرحله دوم انتقال محصول خروجی مرحله اول با نوار نقاله به مرحله دوم خردایش است. این مرحله وابسته به خصوصیات ماده معدنی تنظیم می شود. ممکن است شامل دو مرحله خردایش خشک باد. ماده و محصول خروجی این مرحله سنگ با ابعاد تا حدود 30 میلیمتر است. البته گاهی فرآیند خردایش طی چند مرحله با هدف کنترل بیشتر بر روی دانه بندی انجام می گیرد.
  3. مرحله سوم، فرآیند آسیاکنی است. خوراک (ماده معدنی) با ابعاد زیر 30 میلیمتر وارد دستگاه آسیاکنی می شود. این مرحله به صورت تر می باشد. فرآورده این فرآیند ماده معندی با ابعاد در محدوده 0.5-1 میلی متر است. فرآورده به دست آمده سپس با آسیاهای گلوله ای به ابعاد ریزتر تبدیل می شود. این مرحله به صورت تر انجام می شود. در این بخش کنترل دانه بندی توسط هیدروسیلیکون ها انجام می شود. مواد شناور در آب (ترکیب دوغاب = اسلاری) توسط پمپ هدایت می شوند.
  4. حال ماده معدنی پس از فرآیند آسیاکنی به اندازه کافی خردایش یافته و ریز شده است. در این مرحله محصول وارد فرآیند پرعیارسازی با هدف جدایش باطله و ناخالصی ها از اسلاری، می شود. برای این منطور اسلاری به دست آمده از فرآیند قبل به مرحله جدایش مغناطیسی با جداکننده های مغناطیسی تر از نوع درام، هدایت می شود. این کار از طریق پمپاژ انجام می شود. با عبور اسلاری از روی درام ها، ذرات آهن دار جذب درام ها شده و باطله ها از ته ریز خارج می گردد.
  5. آخرین مرحله فرآیند آبگیری است. کانسار پرعیار شده دارای رطوبت بیش از حد مجاز است. لذا نیاز است فرآیند آیگیری بر روی آن انجام گیرد تا رطوبت آن در محدوده 9-10 درصد قرار بگیرد. این فرآیند با فیلترهای آبگیری انجام می گیرد و محصول خروجی به عنوان کنسانتره سنگ آهن به انبار دپو انتقال داده می شود.باطله های نیز به سمت تجهیزات تیکنر انتقال داده می شوند.
 

گروه فولاد تامین

فولاد تامین مشاوره در زمینه تامین مواد اولیه صنعت فولاد و ریخته گری 

خدمات راه اندازی خطوط تولید کارخانجات ذوبی و مشاوره تولید توسط تیم متخصص با رزومه قوی و سابقه فعالیت در راه اندازی واحدهای تولیدی مانند فولاد خزر ،سیرجان ایرانیان،صنایع فولاد کرمان،پاسارگاد،فولاد ویان و...

مشاوره در زمینه تامین آهن اسفنجی درجه 1 و درجه 2 ریمیت شده

امکان تامین گندله سنگ آهن

امکان تامین کنسانتره سنگ آهن از معادن ایران

امکان تامین سنگ آهن همات و مگنت دانه بندی شده صادراتی ازمعادن ایران

تامین بریکت گرم و بریکت سرد صادراتی

امکان تامین نرمه اسفنجی و نرمه گندله ویژه بریکت سازی

امکان تامین شمش بیلت وارداتی چینی و ایرانی 

امکان تامین میلگرد صادراتی در تناژ و سایزهای درخواستی مشتری

امکان تامین ضایعات ذوبی سرباره شلاکه بالمیل شده و بالمیل نشده و تاندیش ته پاتیل خرسک در تناژ بالا

 

مشاوره فروش احمدی 09133647034